Haberler

12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE M.AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve M.Akif ERSOY'u Anma Günü programı Sınıf Öğretmenimiz M. Zeki KÖMÜRCÜOĞLU'nun rehberliğinde öğrencilerimizin hazırladığı etkinliklerle gerçekleştirildi.

Devamı

MESLEK TANITIMI

Okulumuz rehberlik servisi tarafından 4.sınıf öğrencileri ile meslek tanıtımı çalışması yapılmıştır.Öğrencilerimiz tanıttıkları mesleğe uygun kıyafetler giyerek kurulan standların başında bekleyip kendilerine sorulan soruları cevaplamışlardır.Daha sonra sınıflara girerek kendi mesleklerini öğrencilere tanıtmışlardır.

Devamı

EBA Bilgilendirme Toplantısı

Okulumuz öğretmenlerine Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni Ayhan AYDIN NARİN tarafından 29.11.2019 tarihinde EBA Bilgilendirme toplantısı yapıldı. 

Devamı

Okul Kütüphanemiz Açıldı.

Devamı

Okulumuzda Kermes Düzenlendi

Okulumuz öğretmenleri, öğrencileri ve velilerinin katkılarıyla okul kermesi düzenledik.

Devamı

Okulumuzda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

  Okulumuzda 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı, Okul Müdürümüz, Öğretmenlerimiz, Öğrencilerimiz ve Velilerin katılımıyla coşkuyla kutlandı

Devamı

Beşiktaş Spor Kulübü Okulumuza Kıyafet Yardımında Bulundu

Beşiktaş spor kulubü okulumuza spor kıyafetleri yardıında bulundu. İlçe milli eğitim müdürümüzün katılımıyla kıyafet dağıtımı gerçekleştirildi. Beşiktaş spor kulübüne okulumuz adına teşekkür ederiz.

Devamı

Okulumuzda Oyun Alanları Çizimi Yapıldı

  Öğrencilerimizin teneffüslerde ve derslerde kullanmalarına yönelik Sınıf Öğretmenimiz Mesut ÇAYIR tarafından oyun olanları oluşturuldu. Öğrencilerimizin gelişimlerini güçlendirmek ve zamanlarını akıllı oyunlarla geçirmelerini sağlamak amacıyla okulumuz bahçesine bu alanlar boyalarla çizildi. 

Devamı

Okulumuzda 112 Acil Çağrı Personelleri Bilgilendirmesi Yapıldı

Eğitim amaçlı okulları gezen 112 Acil Yardım ekipleri, 112 Acil Yardım hakkında okulumuz  öğrencilerine yönelik eğitim semineri verdi. Eğitimde acil durumlarda ne yapılması gerektiğini ve 112´nin görevinin ne olduğunu anlatıldı. Çocukların merak ettikleri soruları da yanıtlayan ekipler, aynı zamanda kazalara karşı da çocuklara tedbir almaları yönünde bilgi verdi. Ayrıca 112 bilincinin çocuklara küçük yaşta aşılamak gerektiğini belirten ekip çalışanı, “Miniklere 112´nin nasıl aranacağını, gereksiz yere aranmayacağını, her hangi bir kaza anında ne yapmaları gerektiğini anlattı. Çocuklara günlük yaşam içerisinde karşılaşacakları durumlardan da bahsedildi. Bir  arı sokmasında, bisiklet ile bir kaza anında, evde her hangi bir kazada veya yabancı bir madde içtikleri zaman o an yapılabilecekleri anlatıldı.  Bu tür durumlarda 112 ve ailelerine haber vermeleri gerektiği belirtildi.

Devamı

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİ OKULUMUZDA KUTLADIK

Okulumuzda öğretmen ve  öğrencilerimizin hazırlamış olduğu tören programıyla kutlandı. Bu topraklar için toprağa düşmüş Aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun

Devamı

Okulumuzda 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma programı düzenlendi.

Okulumuz öğrencileri Mehmet Akif ERSOY’un İstiklal Marşını nasıl yazdığını belirten yazı ve şiirler okundular. Program İstiklal Marşının okunmasıyla sonlandı.Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyoruz

Devamı